<
wróć...

PUSTAKI OGRODZENIOWE zdaniem ekspertów

Ogrodzenie stanowi wizytówkę Twojego domu, dlatego warto wybrać produkt, który będzie nienagannie reprezentował Twoją posesję przez wiele lat. Szczelnie połączone ze sobą elementy stworzą mur dający poczucie bezpieczeństwa i swobody podczas relaksu w ogrodzie. Z kolei pozostawienie wolnego miejsca na panele, pozwoli otworzyć przestrzeń na działkę. To nie jedyne możliwości, które stwarzają pustaki ogrodzeniowe z betonu – poznaj ich więcej.

1. Wysoka jakość i wytrzymałość ogrodzenia

Decydując się na ogrodzenie posesji pustakami betonowymi GLADIO, możesz być pewien, że wygrałeś los na loterii. Ogrodzenia betonowe GLADIO charakteryzują się bowiem wysoką jakością i przez lata będą cieszyć nie tylko Twoje oko, ale i zazdrosnego sąsiada. „Produkcja ogrodzeń GLADIO udoskonalona została standardem Best+, który gwarantuje użycie w całej masie betonowej najwyższej jakości surowców: kruszyw, piasku, cementu, wypełniaczy oraz domieszek. Surowce te podlegają starannemu wymieszaniu w jednolitą masę betonową, by uzyskać elementy trwałe i odporne na pęknięcia” – mówi Michał Turczyn technolog, który dodaje: „Z kolei wykorzystana przy produkcji pustaczków i daszków ogrodzeniowych technologia Coloractive+ gwarantuje zabezpieczenie hydrofobowe oraz kolorystyczne dzięki użyciu specjalistycznych domieszek chemicznych w całej masie betonowej. Zastosowany beton charakteryzuje się wyrazistą kolorystyką, zmniejszoną nasiąkliwością i mniejszą podatnością na promieniowanie UV”. Zatem pustaki ogrodzeniowe GLADIO narażone na zmienne warunki atmosferyczne, w tym: intensywne działanie słońca czy deszcz, zawsze będą prezentować wysokie standardy wykonania.

Technologia COLORACTIVE+

Technologia BEST+

2. Łatwy montaż pustaczków ogrodzeniowych

Montując ogrodzenie betonowe, musisz pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad montażu ogrodzeń. Każde ogrodzenie poddawane jest naporowi wiatru, naciskom opierających się o niego ludzi, nieplanowym uderzeniom czy obciążeniom od własnego tonażu. Wobec tego jego budowa musi być mocna i podparta na solidnym fundamencie, co zauważa Artur Kowalczyk – pracownik FIRMY MARUSIK: „Pracę zaczynamy od wykopania fundamentów i wylania ławy fundamentowej, od której wykonania zależy stabilność ogrodzenia. Pod betonowymi ogrodzeniami bądź tam, gdzie grunt osiada nierównomiernie, buduje się ławę żelbetową na całej długości ogrodzenia poniżej strefy przemarzania, tj. ok. 80 cm. Po wyschnięciu ławy, praca idzie jak z płatka. Bloczki ogrodzeniowe GLADIO są gotowym produktem, łatwym do układania. Szybko się je ustawia i nie trzeba ich malować”.

3. Szerokie możliwości aranżacji bloczków ogrodzeniowych

Ogrodzenie gładkie MODERNMODERN STRUKTURAL odgrodzi działkę od przestrzeni publicznej oraz sąsiadów w sposób przez Ciebie zaplanowany. Możesz stworzyć pełne ogrodzenie typu mur gwarantujący Ci prywatność i intymność, bądź pozostawić wolne miejsca na panele i cieszyć się widokiem przechodniów.

MODERN
MODERN
MODERN

GLADIO odstawiło do lamusa przeświadczenie o tym, iż beton to zimne, surowe tworzywo, wytwarzając bloczki ogrodzeniowe gładkie i strukturalne w uniwersalnej i modnej kolorystyce: piaskowy, szary i grafit. Tym samym możesz wybrać odcień i wzornictwo, które najbardziej pasuje do otoczenia Twojego domu. Ogrodzenia MODERN, MODERN STRUKTURALo prostych kształtach, dostępne w atrakcyjnych jednolitych grafitu oraz strukturalnego melanżu nero i piaskowy dają bezgraniczne możliwości aranżacji. Możesz nadać swojemu ogrodzeniu niepowtarzalnego charakteru, mieszając dostępną paletę barw.

Możesz również łączyć i mieszać ze sobą nie tylko kolory, ale i systemy ogrodzeniowe MODERN, MODERN STRUKTURAL.

4. Dopasowanie do nowoczesnej i tradycyjnej architektury

Ogrodzenia GLADIO doskonale zespalają się zarówno ze stylem modern jak i vintage. Grając kolorami, jak i rodzajem przęseł, możesz nadać architekturze i przydomowemu otoczeniu pożądany styl. Decydując się na drewniane przęsła, zaakcentujesz harmonijny z naturą styl i zachowasz rustykalny charakter dworkowej architektury, wiejskiego domku z ozdobnymi roślinami i bujnymi pnączami. Równocześnie możesz dopasować przęsła tak, by stworzyć prosty, ascetyczny charakter, współgrający z nowoczesnymi bryłami architektonicznymi i niewysokimi domami.

Elementy ogrodzeniowe GLADIO to doskonały materiał do tworzenia różnorodnych pod względem architektonicznym budowli, nie tylko ogrodzenia typu mur, ale i małej architektury w ogrodzie, donic, rabat kwiatowych czy mebli ogrodowych.

Ogrodzenia z bloczków betonowych wyróżniają się elegancją i solidnością. Uniwersalna kolorystyka i faktura pustaczków ogrodzeniowych tworzy interesujące konstrukcje nie tylko ogrodzeniowe, ale i nietypowe rozwiązania małej architektury. Elementy ogrodzeniowe GLADIO stanowią modny i elegancki akcent w przestrzeni Twojego domu.

W ofercie GLADIO znajdziesz modele ogrodzeń gładkich bądź ogrodzeń strukturalnych, które z łatwością dopasujesz do każdego stylu, od rustykalnych domków, przez place przemysłowe, do modernistycznych posiadłości. Pustaczki ogrodzeniowe  MODERN, MODERN STRUKTURALumożliwią szeroki zakres aranżacji budowy Twojego ogrodzenia.

Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) nie wyrażam zgody na kopiowanie i modyfikację artykułu. © [Honorata Krakowiak Spec. ds. marketingu]

Gdzie kupić?

PUNKTY HANDLOWE - KOSTKA
PUNKTY HANDLOWE - ogrodzenia