Szlachetna kostka brukowa jako element dekoracyjny

  Kostka brukowa to bardzo trwały materiał wykończeniowy i budowlany. Droga wykonana z bruku jest przede wszystkim wytrzymała i bezpieczna. Wszelako kostka brukowa poskromiła serca nie tylko budowlańców, ale i zyskała uznanie ogrodników, którzy stosują ją jako element dekoracyjny. Stylowy chodnik z bruku stanowi o charakterze nie tylko ogrodu, ale i posesji.   Kostka brukowa […]

 

Kostka brukowa to bardzo trwały materiał wykończeniowy i budowlany. Droga wykonana z bruku jest przede wszystkim wytrzymała i bezpieczna. Wszelako kostka brukowa poskromiła serca nie tylko budowlańców, ale i zyskała uznanie ogrodników, którzy stosują ją jako element dekoracyjny. Stylowy chodnik z bruku stanowi o charakterze nie tylko ogrodu, ale i posesji.

 

Kostka brukowa w ogrodzie

Okazuje się bowiem, że kostka brukowa coraz częściej stosowana jest w przydomowych ogrodach bądź parkach i tworzy nie tylko użyteczny, ale i dekoracyjny materiał. Kostka brukowa i elementy betonowe GLADIO nie tylko wieńczą brzegi ogrodowych alejek, ale mogą służyć jako materiał odgradzający rabatki kwiatowe.

W tej kwestii kostkę brukową możemy zastąpić łupanymi bloczkami, z których wzniesiemy stacjonarną donicę. Donica z bloczków łupanych daje wiele możliwości aranżacji. Możemy bowiem stawiać obok siebie murki o różnej wysokości i szerokości, stwarzając przestrzeń dla piętrowych nasadzeń.

Bloczki łupane możemy wykorzystać również do budowy grilla. Betonowy grill doskonale zaprezentuje się na utwardzonej kostką brukową nawierzchni.

 

Miejsce wypoczynku z kostki brukowej

Kostka brukowa i elementy betonowe GLADIO to najczęściej wykorzystywany surowiec wykończeniowy, jak się okazuje nie tylko na tarasy i podjazdy. Kostkę brukową i palisady możemy przeznaczyć bowiem do wyznaczenia użytecznego miejsca w zaciszu ogrodu, który sprawdzi się np. jako palenisko.

Zaciszne ogrodowe miejsce może stać się jednocześnie posadzką z kostki brukowej w ogrodowej altance, która uchroni nas przed słońcem w upalne lato i deszczem w słotne dni.

Kostka brukowa może stać się także budulcem dla schodów prowadzących z tarasu do ogrodu, jak i schodów do drzwi. Niemniej jednak schody możemy również wznieść z daszków ogrodzeniowych GLADIO.

Niekonwencjonalne wykorzystanie produktów betonowych GLADIO jest nie tylko ciekawym, ale i użytecznym rozwiązaniem.