wróć...5 POMYSŁÓW NA CIEKAWE I PRAKTYCZNE UŁOŻENIE NAWIERZCHNI Z KOSTKI BRUKOWEJ

Standardowe ułożenie KOSTKI BRUKOWEJ powoli schodzi na margines. Ilość oferowanych produktów brukowych i związana z tym trudność w wyborze, skłania inwestorów do odważnych pomysłów na ułożenie nawierzchni. GLADIO krocząc za trendami i wychodząc naprzeciw dążeniom klientów cyklicznie wprowadza na rynek nowości, w tym TULO, PALISADA SAMI 28, PALISADA NOVA 40, WATERFLOWTM, PROEKO

1. Połączenie KOSTKI BRUKOWEJ z PŁYTAMI

Interesującym rozwiązaniem na niebanalne ułożenie alejki, ścieżki, tarasu, czy podjazdu jest zestawienie KOSTKI BRUKOWEJ z PŁYTAMI wielkogabarytowymi. Wielkoformatowe PŁYTY niezwykle często są wykorzystywane w projektach przydomowej przestrzeni. Duże formaty spełniają bowiem swą modną funkcję w otoczeniu nowoczesnych form architektonicznych.

Rodzaje KOSTEK BRUKOWYCH i PŁYT BETONOWYCH można przełamać pasami z KOSTKI BRUKOWEJ w kontrastowej kolorystyce bądź KOSTKI BRUKOWEJ z kruszywem naturalnym. To samo rozwiązanie można zastosować do wykończenia alejek i ścieżek pieszych. Arcyciekawie prezentuje się również nawierzchnia przełamana geometrycznym wzorem.

TAURUS grafit + ATENA pieprz i sól

SPARTA nero + ATENA pieprz i sól

SPARTA grafit + ATENA pieprz i sól

2. Kreowanie nawierzchni kolorystyką KOSTKI BRUKOWEJ

Wzór ułożenia KOSTKI BRUKOWEJ budzi skojarzenia z nawierzchnią pokrytą kształtami kwiatów i okręgów z różnokolorowej kostki. Niemniej jednak idąc w stronę minimalizmu i prostoty, GLADIO proponuje nowoczesne wzornictwo z wykorzystaniem łączenia barw.

CAMINO skandi + zima

CAMINO grafit + biel cynkowa

SPARTA grafit + biel cynkowa

Nawierzchnia nie musi być nudna = jednokolorowa. O doborze kolorów nawierzchni na posesję decyduje charakter i styl otoczenia. Budynki usytuowane w swojskim klimacie ocieplą melanże: piaskowy, granulit, jesień, kasztan, wykończone dodatkiem brązu bądź rubinu.

CAMINO

KAMBEL granulit + piaskowy

SPARTA piaskowy + granulit

Z kolei modernistyczne, oszklone bryły znakomicie prezentują się otoczone melanżami, np. zima, bałtyk, nero, nordik bądź jednolitymi odcieniami szarości: skandi, stalowy, grafit, a nawet bieli cynkowej.

TULO biel cynkowa + skandi + stalowy + grafit

TULO biel cynkowa + skandi

TULO biel cynkowa + skandi + stalowy + grafit

Przy okazji idąc w stronę ekologii, duże formaty można przesypać kruszywem, by wspomóc retencję wody opadowej.

LIBRA biel cynkowa + grafit

LIBRA biel cynkowa

LIBRA zima

3. Ekologiczne rozwiązania z KOSTKĄ BRUKOWĄ

GLADIO proponuje ekologiczne KOSTKI i PŁYTY, które zwiększają powierzchnię odpływu wód opadowych. Kostka PROEKO jak i WATERFLOW znajduje zastosowanie w głównej mierze w przypadku uwarunkowań prawnych związanych z zachowaniem jak największej powierzchni biologicznie czynnej oraz w związku z potrzebą retencji wody w zbiornikach podziemnych lub na terenach bez dostępu do infrastruktury odprowadzającej deszczówkę. Firma POSIADALO Sp. z o.o. Sp.k. matka marki GLADIO jest twórcą patentu na technologię WATERFLOWTM.

WATERFLOW grafit

WATERFLOW szary

WATERFLOW grafit

Kostka PROEKO oprócz swoich zalet związanych ze zrównoważonym rozwojem, doskonale prezentuje się przesypana kruszywem.

PROEKO

PROEKO

PROEKO

4. Dopasowanie KOSTKI BRUKOWEJ do OGRODZENIA

Ogrodzenie powinno pasować do stylu architektury, jak i nawierzchni. Nowoczesne bryły cechujące się minimalizmem, prostotą i równocześnie elegancją idealnie korespondują z modernistycznymi ogrodzeniami typu MODERN bądź KING.

TULO

MARCELO + MODERN

TAURUS biel cynkowa

5. KOSTKA BRUKOWA w ogrodzie

Ciągi piesze ułożone z KOSTKI BRUKOWEJ lub PŁYT tworzą niepowtarzalny kontrast do ogrodowej roślinności.

PŁYTA CHODNIKOWA szara

PŁYTA CHODNIKOWA szara

PŁYTA CHODNIKOWA szara

O urodzie ogrodów nie decyduje jedynie wykorzystanie konkretnej KOSTKI BRUKOWEJ czy PŁYTY. Na wrażenie składa się całokształt, czyli połączenie nawierzchni z elementami małej architektury, w tym OBRZEŻY a także PALISAD.

SPARTA + OBRZEŻE grafit

SPARTA + PALISADA GAJA grafit

CAMINO skandi + PALISADA KRAVENTO 35 grafit

W proponowanych przez GLADIO rozwiązaniach najważniejsza jest prostota, minimalizm i umiar.

 

Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) nie wyrażam zgody na kopiowanie i modyfikację artykułu. © [Honorata Krakowiak Spec. ds. marketingu]

Gdzie kupić?

PUNKTY HANDLOWE - KOSTKA
PUNKTY HANDLOWE - ogrodzenia