wróć...Ogródek kwiatowy z wykorzystaniem pustaków ogrodzeniowych

ogrodzenia producent gladio

Uniwersalność pustaków ogrodzeniowych

Dzięki pustakom ogrodzeniowym GLADIO MODERN STRUKTURAL i MODERN możesz zbudować nie tylko ogrodzenie czy murek, ale i meble ogrodowe, altanę, ścianę z donicami czy wielopoziomowe donice. Jeżeli dobrze czujesz się w otoczeniu natury, producent GLADIO proponuje, by nie wykańczać ogrodzenia DASZKAMI ogrodzeniowymi, a wykonać nasadzenia w otwory pustaczków ogrodzeniowych. Z kolei z niewykorzystanych daszków ogrodzeniowych możesz zbudować ciekawe pod względem wizualnym i architektonicznym donice.

 

pustaki ogrodzeniowe gladio
pustaki ogrodzeniowe gladio
pustaki ogrodzeniowe gladio

Najważniejsze właściwości pustaków

Pustaczki ogrodzeniowe GLADIO wyróżniają się wysoką jakością. Producent GLADIO udoskonalił produkcję daszków i pustaków ogrodzeniowych standardem Best+, który gwarantuje użycie w całej masie betonowej najwyższej jakości surowców: kruszyw, piasku, cementu, wypełniaczy oraz domieszek. Surowce te podlegają starannemu wymieszaniu w jednolitą masę betonową, której efektem finalnym są elementy trwałe i odporne na pęknięcia. Pustaki ogrodzeniowe GLADIO produkuje się przy pomocy technologii Coloractive+. Technologia Coloractive+ gwarantuje zabezpieczenie hydrofobowe oraz kolorystyczne dzięki użyciu specjalistycznych domieszek chemicznych w całej masie betonowej. Zastosowany beton cechuje się wyrazistą kolorystyką, zmniejszoną nasiąkliwością i mniejszą podatnością na promieniowanie UV. Pustakom ogrodzeniowym GLADIO niestraszne są zatem zmienne warunki atmosferyczne, w tym: intensywne działanie słońca, śnieg, deszcz, czy mróz. Pustaki ogrodzeniowe choć narażone na działanie różnych czynników atmosferycznych, zawsze będą prezentować wysokie standardy wykonania.

Technologia coloractive
technologia best

Technologia COLORACTIVE+

Technologia BEST+

Pustaki w ogrodzie - dlaczego warto?

Organizując przestrzeń w ogrodzie, nie możesz zapomnieć o elementach małej architektury - DONICACH, MURKACH i PALISADACH. Betonowe prefabrykaty dodają bowiem charakteru i uroku ogrodowej aranżacji. Betonowe DONICE ze względu na uniwersalność, geometryczne kształty i ciekawą estetykę idealnie wtapiają się zarówno w popularny, nowoczesny styl, ale także perfekcyjnie odnajdują się w pozostałych stylach projektowych. Donice z pustaczków ogrodzeniowych charakteryzują się wysoką trwałością, a utrzymane w modnych szarościach, grafitach i beżach bez problemu wkomponujesz w każdą przestrzeń. Donice z pustaków ogrodzeniowych są idealnym rozwiązaniem tam, gdzie masz ograniczoną przestrzeń. Możesz bowiem donice umieścić punktowo, bądź zbudować większe kompozycje wzdłuż schodów lub pionowe ściany ze zwisającą roślinnością. W donicach zbudowanych z murków pięknie prezentują się wszelakiego rodzaju kwiaty balkonowe i rabatowe.

pustaki ogrodzeniowe gladio
pustaki ogrodzeniowe gladio
pustaki ogrodzeniowe gladio

Jeżeli chcesz jednak stworzyć objętościowo większą donicę, możesz wykorzystać daszki ogrodzeniowe. Umożliwiają one skonstruowanie stosunkowo wysokich donic, gdyż elementy możesz ustawić na wysokości 40, 60 i 90 cm. Idealnie pasują do nich klony palmowe, ozdobne trawy, jak i iglaste drzewka. W betonowych donicach zasadzić możesz także krzewy o zwartych systemach korzeniowych, jak bukszpan.

 

daszki ogrodzeniowe producent gladio
daszki ogrodzeniowe producent gladio
daszki ogrodzeniowe producent gladio

Pustaki ogrodzeniowe jako donice w naszym ogrodzie

Kto ma tyle czasu, by przeznaczać go wyłącznie na pielęgnację ogrodu? Z pustakami ogrodzeniowymi GLADIO nie musisz się o to martwić! Pustaki ogrodzeniowe to proste do ułożenia donice. Pustaki mają otwory, dzięki czemu są lżejsze do układania. Ponadto otwory wpływają na ekologiczność – woda opadowa wsiąka bezpośrednio do podłoża i podlewa rosnące wokół donicy rośliny, trawę, drzewa. Donice z pustaków ogrodzeniowych porządkują przestrzeń i sprawiają, że ogród nabiera charakteru.

Wymiary pustaczków i daszków ogrodzeniowych

Donice z pustaków ogrodzeniowych możesz usytuować przy wejściu do domu jako obramowanie tarasu czy podjazdu. Ukwiecone donice z bloczków ogrodzeniowych urozmaicą każdą kompozycję ogrodu. A co, jeśli okazało się, że decyzja z postawieniem wielopoziomowej donicy okazała się nieprzemyślana? Donice z pustaków ogrodzeniowych w przeciwieństwie do donic murowanych możesz zawsze szybko rozebrać i przenieść w inne miejsce, co absolutnie nie wiąże się ze zniszczeniami w ogrodzie. Kolejnym plusem donic z pustaków ogrodzeniowych jest fakt, że dzięki ustawieniu ich na wysokości kilkudziesięciu centymetrów, sadzenie czy pielenie mogą wykonywać osoby starsze w pozycji siedzącej, bez pochylania się.

bloczki ogrodzeniowe gladio
bloczki ogrodzeniowe gladio
bloczki ogrodzeniowe gladio

Inspiracje z zastosowaniem elementów małej architektury ogrodowej w ogródku

Pustaki ogrodzeniowe MODERN STRUKTURAL i MODERN gładkie idealnie sprawdzą się jako mała architektura w ogrodzie. Elementy ogrodzeniowe GLADIO to doskonały materiał do tworzenia różnorodnych pod względem architektonicznym budowli, mający zastosowanie do budowy: garaży, altanek, ale też murków oporowych, murków wzmacniających skarpy, murków oddzielających ogrodowe przestrzenie, pojedynczych bądź rozbudowanych, wielopoziomowych donic, rabat kwiatowych, ale też mebli ogrodowych.

Połączone ogrodzeniowe elementy stanowią niecodzienny akcent w przestrzeni ogrodu, tarasu, czy altany. Projektując przestrzenie użytkowe, sięgaj po niestandardowe rozwiązania. Unikniesz rutyny i uzyskasz niepowtarzalny efekt małym kosztem. Możesz stworzyć zestaw wypoczynkowy w postaci ławeczek i stolika w otoczeniu donic z roślinami. Do budowy mebli ogrodowych z pustaczków ogrodzeniowych GLADIO możesz wykorzystać elementy drewniane, by przełamać surowy charakter betonu.

ławka z pustaków
ławka z pustaków
kwietnik z pustaków ogrodzeniowych

Bez względu na to, w jaki sposób użyjesz pustaczki ogrodzeniowe w ogrodzie - wachlarz roślin, jaki możesz w nich umieścić jest nieograniczony. Pamiętaj, że to inwestycja na lata, więc kieruj się trwałością i uniwersalnością bloczków ogrodzeniowych!

 

ELEMENTY OGRODZENIOWE GLADIO kupisz tutaj>> https://gladio.pl/punkty-handlowe/ogrodzenia

Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) nie wyrażam zgody na kopiowanie i modyfikację artykułu. © [Honorata Krakowiak Spec. ds. Marketingu]

Gdzie kupić?

PUNKTY HANDLOWE - KOSTKA
PUNKTY HANDLOWE - ogrodzenia