<
wróć...

Solidny podjazd z KOSTKI BRUKOWEJ. Co warto wiedzieć?

sparta

KOSTKA BRUKOWA i PŁYTY WIELKOFORMATOWE to najczęściej wykorzystywany surowiec wykończeniowy na podjazdy. Podjazd - strefa prowadząca od bramy wjazdowej do garażu bądź wiaty to ważna część posesji, zatem dowiedz się, jak prawidłowo go wykonać.

Jaki powinien być podjazd?

Podjazd może być funkcjonalny, jeżeli zastosujesz się do 3 zasad

Jeśli zastanawiasz się, co powinno cechować funkcjonalny wjazd do garażu, zapoznaj się trzema podstawowymi zasadami, których należy przestrzegać, by mieć idealny podjazd.

1. wymiary podjazdu

Wymiary podjazdu powinny być dostosowane do gabarytów samochodu oraz zapewniać wygodne poruszanie się autem. Optymalnym rozmiarem podjazdu jest szerokość wynosząca minimum 2,5-3 metry, a długość 6 metrów. Jednak wartości te mogą być zwiększone, w zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości przestrzennych dostępnego terenu.

2. spadki podjazdu

Aby zapewnić solidny podjazd, należy odpowiednio zaplanować spadki terenu. W kontekście spadku wzdłużnego, warto uwzględnić nachylenie wynoszące 3-4°, a jeśli chodzi o spadek poprzeczny, może on oscylować wokół 1°. Dzięki takim parametrom nawet po gwałtownych opadach deszczu, woda będzie skutecznie odprowadzana.

3. kształt podjazdu

W przypadku kształtu podjazdu, należy wziąć pod uwagę otoczenie terenu. Przy nawierzchniach tego typu, zalecamy jednak zrezygnować z finezyjnych zamiarów i skupić się na prostym układzie. Łuki i zaokrąglenia, mimo iż estetyczne, będą kosztowne, pochłoną więcej materiału na docinki i wydłużą czas pracy.

Jaka wysokość KOSTKI BRUKOWEJ na podjazd?

Powodzeniem solidnego podjazdu jest wybór odpowiedniej wysokości KOSTKI BRUKOWEJ lub PŁYTY. Producent KOSTKI BRUKOWEJ GLADIO oferuje KOSTKI BRUKOWE różnej grubości. Wysokość KOSTKI BRUKOWEJ oraz PŁYT BETONOWYCH uzależniona jest od jej przeznaczenia oraz użytkowania. Na podjazd przeznaczony dla aut osobowych idealnie nadają się PŁYTY i KOSTKI BRUKOWE o wysokości 6 cm, jak: MARCELO, CAMINO NANOTULO, ATENA, SPARTAKAMBEL. W wyższe kostki brukowe – 8 cm warto zainwestować, układając podjazd, po którym będą poruszały się samochody ciężarowe: TAURUSLIBRA, PROEKOSPARTAKAMBEL. KOSTKA BRUKOWA spisze się w każdej realizacji, z kolei PŁYTY uwypuklą nowoczesność posesji. Nie tylko dobór odpowiedniej wysokości elementów brukowych jest ważny! Warto zadbać o właściwe utwardzenie podłoża. Solidnie wykonana podbudowa jest gwarancją uniknięcia zapadania się podjazdu, tworzenia nierówności i kałuż.

Co na podjazd: KOSTKA BRUKOWA czy PŁYTA WIELKOFORMATOWA?

Zastanawiasz się, jaki styl wybrać na podjazd? Uniwersalny, duży format, a może EKO?

KOSTKA BRUKOWA to popularny i bardzo trwały materiał wykończeniowy na podjazd. Nawierzchnia wykonana z bruku jest przede wszystkim wytrzymała i bezpieczna. Wielość dostępnych formatów i kolorów KOSTKI BRUKOWEJ pozwala na tworzenie atrakcyjnych koncepcji. Ułożenie podjazdu z KOSTKI BRUKOWEJ nie wymaga zatrudnienia fachowca, jako że KOSTKĘ BRUKOWĄ łatwo się układa i proces ten możesz wykonać samodzielnie.

 

PŁYTY WIELKOFORMATOWE na podjazdy tworzą ciekawą alternatywę dla KOSTKI BRUKOWEJ. Duże formaty zyskały uznanie w nowoczesnych i minimalistycznych projektach. Co ważne można z nich szybko i w prosty sposób ułożyć podjazd w kształcie prostokąta. Dzięki wysokim walorom użytkowym, za którymi przemawiają trwałość, odporność na uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne, są solidnym materiałem wykończeniowym na podjazdy na wiele lat. Do największych płyt producenta GLADIO należy kwadratowa płyta TAURUS o wymiarach 80 cm x 80 cm x 8 cm oraz prostokątna płyta LIBRA 80 cm x 40 cm x 8 cm.

­­­Połączenie różnych formatów daje nam możliwość tworzenia fascynujących wzorów na podjeździe. Dodatkowo, bogactwo dostępnych wzorów i kolorów, ułatwia idealne dopasowanie kolorystyki podjazdu do wyglądu budynku.

KOSTKA WODOPRZEPUSZCZALNA WATERFLOWTMjest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zarówno estetycznie wykończyć swój podjazd, jak i dbać o zachowanie właściwego poziomu wód gruntowych. Kostki przepuszczające wodę WATERFLOWTM charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz stabilnością, są odporne na duże obciążenia, takie jak ruch pojazdów. Kostki ekologiczne WATERFLOWTM dostępne w modnych kolorach szarości i grafitu, na życzenie klienta wyprodukujemy w dowolnym rozmiarze, co pozwoli na stworzenie unikalnego designu podjazdu. WATERFLOWTM można dopasować do stylu budynku, ogrodu lub otoczenia, tworząc harmonijną całość, dzięki temu podjazd może stać się ekologiczną ozdobą domu.

Wybór innych PRODUKTÓW EKOLOGICZNYCH, takich jak PROEKO lub PŁYTA AŻUROWAto doskonały sposób na zachowanie równowagi między ochroną środowiska a estetycznym wykończeniem podjazdu.

Zarówno KOSTKA BRUKOWA, PŁYTY WIELKOFORMATOWE, jak i EKOLOGICZNE PRODUKTY mają swoje zalety i są trwałymi materiałami wykończeniowymi na podjazdy.

Wybierz odpowiednie>> PRODUKTY

i stwórz solidny oraz estetyczny podjazd na lata!

Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) nie wyrażam zgody na kopiowanie i modyfikację artykułu. © [Honorata Krakowiak Starszy spec. ds. Marketingu]

Gdzie kupić?

PUNKTY HANDLOWE - KOSTKA
PUNKTY HANDLOWE - ogrodzenia