wróć...Kicz na działce? Z GLADIO go nie stworzysz! Poznaj 5 zasad łączenia kolorów KOSTKI BRUKOWEJ z otoczeniem.

PŁYTY i KOSTKA BRUKOWA są dostępne nie tylko w różnych formatach, ale i w szerokiej gamie kolorystycznej. Dlatego wybierając produkty betonowe GLADIO, możesz puścić wodze fantazji. Niemniej jednak poznaj 5 zasad doboru kolorów KOSTKI BRUKOWEJ i PŁYT, by nie stworzyć kiczu na swojej działce.

1. Jak dobrać kolor KOSTKI BRUKOWEJ?

Dobierając kolorystykę KOSTKI BRUKOWEJ najlepiej ogranicz się do maksymalnie 3 - 4 kolorów, by uniknąć rozbieżności estetycznej. Wielość barw na jednej nawierzchni może zaburzyć harmonię, którą chcesz uzyskać.

CAMINO
CAMINO
CAMINO

2. KOSTKA BRUKOWA – o czym pamiętać na etapie projektu?

Krzysztof Sitkowski właściciel firmy brukarskiej przekonuje, że nawierzchnia powinna pasować nie tylko do elementów otoczenia budynku, jego elewacji, ale też musi być tożsama z kształtem, strukturą i stylem domu. Na wąskie ścieżki, opaski wokół domu idealnie nadaje się mniejsza KOSTKA BRUKOWA jak nasza królowa SPARTA.

SPARTA
SPARTA
SPARTA

Z kolei na przestronnych podjazdach i tarasach dobrze wyglądają modne, wielkogabarytowe PŁYTY LIBRA i  TAURUS – dodaje właściciel firmy SIT-BRUK. Taras jest tak naprawdę przedłużeniem domu, więc kolorystykę KOSTKI BRUKOWEJ możesz dobrać do jego wnętrza. 

taurus
libra
libra

Jako że podjazd narażony jest na zabrudzenia pozostawione przez opony samochodu, znakomicie sprawdzą się na nim ciemniejsze PŁYTY i KOSTKI BRUKOWE, np. grafitowe lub stalowe.

libra
sparta
libra

Zamiast jednolitego koloru KOSTKI BRUKOWEJ, rozważ zastosowanie kolorów z palety melanży, które ukryją plamy: zima, bałtyk, nero, nordik, piaskowy, granulit, jesień.

SPARTA
SPARTA
SPARTA

3. Stosuj kontrastowe kolory KOSTKI BRUKOWEJ

Możesz sięgać po rozwiązania nietuzinkowe i zastosować dysharmonie kolorystyczne łącząc, np. PŁYTY biel cynkowa, skandi, stalowy, grafit. Takie rozwiązanie jest niezwykle eleganckie i nadaje nawierzchni wyrazistości.

libra
taurus
taurus

Jeżeli chcesz wprowadzić nutkę wyjątkowości i elegancji, użyj KOSTEK BRUKOWYCH pokrytych wysokiej jakości kruszywem. Tak stylizowana KOSTKA BRUKOWA z kruszywem naturalnym stworzy szykowne uzupełnienie dla jednolitego koloru KOSTKI BRUKOWEJ jak i KOSTEK BRUKOWYCH w melanżowych odcieniach

sparta
sparta
taurus

Przykuwający wzrok dysonans stwarza również połączenie kolorów jednolitych z melanżami. Tego typu zestawienia kolorystyczne KOSTKI BRUKOWEJ ożywiają przestrzeń, sprawiając, że jest bardziej wyrazista.

LIBRA
marcelo
TULO

Co ciekawe trendem tego roku jest łączenie barw ciepłych z zimnymi

LIBRA
LIBRA
via gladio

4. Elewacja budynku a kolor KOSTKI BRUKOWEJ

Newralgiczną zasadą przy wyborze kolorystyki KOSTKI BRUKOWEJ jest elewacja budynku, z którą możesz poeksperymentować. Otóż nowocześnie wygląda skontrastowanie koloru elewacji z nawierzchnią. Możesz zatem do jasnej ściany dobrać grafitową KOSTKĘ BRUKOWĄ, a do ciemnej fasady - PŁYTY lub KOSTKĘ BRUKOWĄ, np. w kolorze bieli cynkowej. Jasne kolory rozświetlają i wprowadzają w ciemną kompozycję atrakcyjną dysharmonię.

sparta
sparta
sparta
camino
sparta
taurus

KOSTKA BRUKOWA może również harmonizować z pozostałymi elementami otoczenia – ogrodzeniem lub fasadą budynku. Kolor KOSTKI BRUKOWEJ i elewacja domu nie muszą być jednakowe, mogą różnić się jedynie odcieniem z tej samej palety barw.

stopnica
sparta
sparta

Oryginalnym rozwiązaniem jest także połączenie kolorystyczne dachu, drzwi, rynien i okiennic z kolorem nawierzchni KOSTKI BRUKOWEJ.

libra
libra
libra

5. Roślinność a tonacje kolorystyczne KOSTKI BRUKOWEJ 

Do nowoczesnych, niewymagających ogrodów, w których posadzisz iglaki, pasują zimne kolory KOSTKI BRUKOWEJ: biel cynkowa, stalowy, szary, grafit, zima, bałtyk, nero, nordik

TAURUS
PALISADA NOVA 40
CAMINO

Natomiast z ogrodami porośniętymi pnączami, kwiatami i kolorowymi krzewami sielankowo zespala się KOSTKA BRUKOWA w ciepłych kolorach: piaskowy, jesień, granulit, brąz.

VIA GLADIO
LIBRA
VIA GLADIO

Zajrzyj na nasze>> INSPIRACJE i KUP>> KOSTKĘ BRUKOWĄ na MAJÓWKĘ w najbliższym>> PUNKCIE HANDLOWYM.

Gdzie kupić?

PUNKTY HANDLOWE - KOSTKA
PUNKTY HANDLOWE - ogrodzenia