<
wróć...

Oaza w ogrodzie: Dekoracyjne donice, rabatki kwiatowe z KOSTKI BRUKOWEJ i PŁYT BRUKOWYCH jako elementy aranżacji. Poznaj 6 rozwiązań!

KOSTKI i PŁYTY BRUKOWE są nie tylko doskonałym materiałem do tworzenia podjazdów, tarasów czy ścieżek, ale także świetnym rozwiązaniem do aranżacji małej architektury w ogrodzie. Z KOSTEK i PŁYT BRUKOWYCH możesz stworzyć oryginalne donice i rabatki kwiatowe o różnych kształtach i wysokościach, które nie tylko będą piękną ozdobą Twojej przestrzeni, ale dodatkowo kontynuacją koncepcji całego podwórka. Zaletą betonowych aranżacji jest ich wyjątkowa trwałość i ciekawy design.

Wyróżnij swój ogród i sięgnij po 6 niebanalnych rozwiązań, które wykorzystują KOSTKI i PŁYTY BRUKOWE oraz inne elementy betonowe jako materiał do tworzenia donic, kwietników i rabatek kwiatowych.

1 ROZWIĄZANIE
Zaokrąglone rabatki kwiatowe z KOSTEK i PŁYT BRUKOWYCH

Bez względu na to, czy będzie to rabata kwiatowa, bylinowa czy warzywna, powinna mieć kształt dopasowany do uwarunkowań i zagospodarowania terenu. W ogrodzie urządzonym wedle zasad feng shui znakomicie sprawdzą się okrągłe i owalne rabaty kwiatowe z KOSTKI BRUKOWEJ.

Do układania zaokrąglonych rabat kwiatowych idealnie nadaje się KOSTKA BRUKOWA ATENA, której uszlachetniona, mieniąca się kruszywem naturalnym wierzchnia warstwa doda wyjątkowej elegancji każdej rabatce z kwiatów. KOSTKA BRUKOWA ATENA idealnie pasuje zarówno do rustykalnych jak i nowoczesnych przestrzeni, gdzie królują zieleń, drewno, stal i szkło. Trapezowy kształt ATENY oraz wielość formatów dają możliwość realizacji najbardziej kreatywnych projektów - od łuków i okręgów, po najbardziej osobliwe mozaiki.

2 ROZWIĄZANIE
Donice z KOSTEK i PŁYT BRUKOWYCH przy tarasie

Do stworzenia idealnej oazy w Twoim otoczeniu, które wyeksponuje roślinność i sprawdzi się między innymi w projektach ogrodów na skarpie, jest zbudowanie tarasu z KOSTEK i PŁYT BRUKOWYCH otoczonego zielenią. Posiadanie trwałego tarasu z KOSTKI BRUKOWEJ i/lub PŁYT BRUKOWYCH pełnego zieleni i kwiatów to marzenie niejednej osoby lubiącej wypoczywać na łonie natury. Taki taras możesz zabudować dekoracyjnymi donicami z KOSTEK i PŁYT BRUKOWYCH bądź oddzielić OBRZEŻAMI lub PŁYTAMI BRUKOWYMI postawionymi na sztorc od strefy ogrodu. Do ułożenia tego typu donic idealnie nadają się PŁYTY BRUKOWE TAURUS 80x80 cm i LIBRA 80x40 cm.

3 ROZWIĄZANIE
Ozdobne rabatki kwiatowe przy ścieżkach z KOSTEK i PŁYT BRUKOWYCH

Ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie ścieżek w ogrodzie, które eksponują rabaty kwiatowe. Sama alejka w tym przypadku tworzy wygrodzenie dla rabaty i dzieli ogród na różne strefy. Możesz po przeciwnych stronach ulokować trawę, rabaty kwiatowe czy grządki warzywne, co dodatkowo ułatwi dbanie o roślinność.

MARCELO
SPARTA

KOSTKĘ BRUKOWĄ warto wykończyć OBRZEŻAMI. OBRZEŻA nie tylko wieńczą brzeg ogrodowych alejek, ale montuje się je, by odgrodzić pasy zieleni, trawników od ścieżek i utrudnić zarastanie alejek przez sąsiadujące rośliny. OBRZEŻA GLADIO BETONOWE dopasujesz do każdej kolorystyki KOSTKI BRUKOWEJ, gdyż występują w kolorze szarym, grafitowym i brązowym: OBRZEŻE BEZ PIÓROWPUSTU 8x30x100 cmOBRZEŻE Z PIÓROWPUSTEM 6x20x100 cm i 8x25x100 cmOBRZEŻE BARWIONE W MASIE bez piórowpustu 8x30x100OBRZEŻE BARWIONE W MASIE z piórowpustem 6x20x100 cm i 8x25x100 cm.

4 ROZWIĄZANIE
Rabatki kwiatowe z KOSTEK i PŁYT BRUKOWYCH jako elementy aranżacji podjazdu

O urodzie posesji nie decyduje jedynie wykorzystanie konkretnej KOSTKI BRUKOWEJ czy PŁYTY BRUKOWEJ na podjeździe. Na wrażenie składa się całokształt, czyli połączenie nawierzchni z roślinami. KOSTKI i PŁYTY BRUKOWE to idealny materiał na trwały i solidny podjazd, a szeroka gama kształtów, kolorów i wzorów KOSTEK i PŁYT BRUKOWYCH pozwala architektom na tworzenie unikalnych projektów, które doskonale harmonizują z otaczającą roślinnością.

Nowoczesne aranżacje doskonale komponują się z rabatami ogrodowymi mającymi kąty ostre, wykonanymi na bazie rzutu trójkąta, prostokąta czy kwadratu. Do ustalenia kształtu kwitnącej wysepki możesz wykorzystać wszystkie KOSTKI i PŁYTY BRUKOWE z oferty GLADIO, w tym: SPARTA, KAMBEL, CAMINO NANO, TULO, TAURUS, LIBRA, MARCELO.

5 ROZWIĄZANIE
Podwyższona rabatka kwiatowa z PALISAD

Podwyższone rabaty dla kwiatów buduje się na odpowiednim podłożu, co pozwala na wyeksponowanie roślinności. Grządki podwyższone nadają się do projektów ogrodów na pochyłym terenie, budynków na skarpie, a również domów o niedużej powierzchni ogrodowej. Idealnym produktem do budowy podwyższonej rabaty dla kwiatów jest PALISADA METROVA 100x30x8 cm. PALISADA METROVA wyróżnia się łatwym i szybkim montażem oraz pozwala na zabudowanie różnic terenowych, stworzenia granicy dla trawnika czy wydzielenia miejsc na rabaty kwiatowe, kwietniki, klomby. Możesz ją samodzielnie ustawić w różnych konfiguracjach jako niską i wysoką donicę, tworząc interesujące kompozycje i wykorzystując dostępne miejsce w najbardziej efektywny sposób. Różnorodna struktura i kolorystyka PALISADY METROVA 100 (grafit gładka, grafit struktural, nero struktural, piaskowy struktural) doskonale komponuje się z różnymi stylami ogrodów.

Rabata podwyższona z kwiatami czy iglakami będzie dobrze prezentować się, gdy wykorzystasz również inne PALISADY producenta GLADIO, np.: PALISADA SAMI 28x50x8 cmPALISADA NOVA 40x20x10 cmPALISADA VERONA 28x49.6x7 cmPALISADA GAJA 40, 60, 80, 100. PALISADY GLADIO są łatwe w montażu, nie wymagają specjalistycznych narzędzi, dzięki czemu bez pomocy fachowca łatwo i szybko stworzysz wymarzoną przestrzeń w swoim ogrodzie. 

6 ROZWIĄZANIE
Duża, masywna donica ze STOPNICY

Jeżeli dysponujesz dużą przestrzenią możesz pozwolić sobie na wyeksponowanie roślin w donicy ułożonej ze STOPNIC o wymiarach 100x35x15 cm.  STOPNICE schodowe są szybką formą ułożenia rabatki kwiatowej o dużych rozmiarach. Gotowe stopnie schodowe z fazą w szerokiej gamie kolorystycznej aż 9 barw (biel cynkowa, skandi, stalowy, grafit, nero, zima, piaskowy, granulit, kasztan) znakomicie korespondują z indywidualnymi aranżacjami. Duże, masywne donice ze STOPNICY pasują do ogrodów w stylu industrialnym, minimalistycznym i surowym.

Kolorystyka i wzornictwo KOSTEK i PŁYT BRUKOWYCH w zestawieniu z naturalną zielenią umożliwiają wiele możliwości aranżacyjnych, które możesz wykorzystać do stworzenia unikatowej i pięknej przestrzeni wokół domu. DONICE ze STOPNIC czy z PALISAD, rabatki kwiatowe z KOSTKI BRUKOWEJ i PŁYT BRUKOWYCH to tylko niektóre z innowacyjnych rozwiązań, które proponujemy. Nie tylko nadają one ogrodom estetyczny wygląd, ale również wpisują się w ideę ochrony przyrody.

Oaza w ogrodzie to nie tylko marzenie, ale także możliwość, którą możesz zrealizować dzięki kreatywności i pomysłowości.

WEJDŹ na naszą STRONĘ INTERNETOWĄ

i ODWIEDŹ nasze PUNKTY HANDLOWE,

a my pomożemy Ci dopełnić styl Twojego ogrodu naszymi produktami.

Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) nie wyrażam zgody na kopiowanie i modyfikację artykułu. © [Honorata Krakowiak Starszy spec. ds. Marketingu]

Gdzie kupić?

PUNKTY HANDLOWE - KOSTKA
PUNKTY HANDLOWE - ogrodzenia