Wymiana starej KOSTKI BRUKOWEJ na nową
Wymiana starej KOSTKI BRUKOWEJ na nową
Powody wymiany KOSTKI BRUKOWEJ na nową mogą być różne: zapadnięte podłoże, niedopasowana do otoczenia estetyka, ubytki, utrata koloru, zachwaszczenie, uszkodzenie bruku. Niezależnie od przyczyny, dobrze wiedzieć, jak zabrać się za wymianę starej KOSTKI BRUKOWEJ na nową.
LIBRA
TAURUS
TULO
TAURUS
KOSTKA BRUKOWA to materiał trwały i o ile jest dobrze położony, starczy na lata. Należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji i impregnacji KOSTKI BRUKOWEJ. O bruk trzeba dbać, aby zachował swoje właściwości jak najdłużej, a także estetycznie wpasował się w stylistykę otoczenia, czyli budynku i ogrodu.
KOSTKA ZACHWASZCZONA
WYMYWANIE CHWASTÓW
MYCIE KOSTKI
MYCIE KOSTKI
Zakres prac przy wymianie KOSTKI BRUKOWEJ jest spory, co nie oznacza, że nie można ich wykonać samodzielnie. Warto jednak wesprzeć się fachowcami, którzy doskonale orientują się w branży brukarskiej i znają KOSTKĘ BRUKOWĄ bardzo dobrze. Pomogą określić, co było przyczyną uszkodzenia, ubytku lub zapadnięcia się bruku, zaplanują harmonogram prac i mają do tego odpowiednie narzędzia, takie jak zagęszczarka, niwelator, dłuto do usuwania piasku, stalowe haki do wyciągania KOSTKI BRUKOWEJ. Na początku dobrze jest przeanalizować podłoże KOSTKI BRUKOWEJ, bo to nieprawidłowości w jego budowie są bardzo częstą przyczyną wymiany KOSTKI BRUKOWEJ na nową. Warto także podjąć decyzję, na jaką KOSTKĘ BRUKOWĄ wymieniać będziemy istniejący bruk. Wybrany rodzaj, grubość oraz kolor KOSTKI BRUKOWEJ powinien spełniać nie tylko odpowiednie parametry, ale także powinien być spójny stylistycznie z otoczeniem. Porada profesjonalisty powinna być pomocna. Fachowiec po przeanalizowaniu powyższych zagadnień, z pewnością doradzi najlepszy materiał oraz zaproponuje najkorzystniejszy sposób układania KOSTKI BRUKOWEJ.
Kiedy wymienić KOSTKĘ BRUKOWĄ na nową?
Czasami wystarczy KOSTKĘ BRUKOWĄ umyć, odświeżyć czy zaimpregnować. Niemniej jednak, kiedy już wiemy, że wymiana KOSTKI BRUKOWEJ jest konieczna, dobrze jest przede wszystkim zlecić ją wykwalifikowanej ekipie, która szczegółowo zbada przyczynę wymiany KOSTKI BRUKOWEJ na nową i przedstawi możliwe rozwiązania.
KOSTKA BRUKOWA mimo, że jest materiałem niezwykle trwałym i odpornym na działanie czynników zewnętrznych może ulec uszkodzeniom przy nieprawidłowej eksploatacji. Bywa, że KOSTKA BRUKOWA jest sklawiszowana, zalega na niej brud (np. olej, czy smar, które nie były wyczyszczone odpowiednio wcześnie i z upływem czasu są trudne do wywabienia), a nawet zarasta chwastami i mchem. Na KOSTCE BRUKOWEJ mogą pojawić się rysy, spowodowane nieumiejętnym odśnieżaniem czy przesuwaniem ciężkich przedmiotów. Co więcej wymiana KOSTKI BRUKOWEJ może być spowodowana ubytkami w podłożu poprzez wypłukiwanie lub po prostu nieprawidłowe jego przygotowanie, czy wadliwej instalacji, gdy podjazd nie ma wykonanego spadku i właściwego odwodnienia, a działanie wód gruntowych z rudami metali zmienia barwę KOSTKI BRUKOWEJ. KOSTKA BRUKOWA z upływem lat może pozapadać się, gdy podbudowa nie jest wykorzystywana w zależności od przeznaczenia. Dotyczy to w szczególności sytuacji trwałego uszkodzenia na skutek zbyt dużych nacisków, np. gdy na ścieżkę dla pieszych wjeżdżały zbyt ciężkie samochody.
KOSTKA WYSZCZERBIONA
KOSTKA NA ZŁYM PODŁOŻU
KOSTKA WYBLAKŁA
KOSTKA POPLAMIONA
Wówczas nie ma co tracić czasu na dalsze użytkowanie już zniszczonej nawierzchni, gdyż w ten sposób jedynie pogłębi się problem. Należy od razu zacząć działać i wymienić ją na nową lub zdjąć i poprawić podłoże, a następnie ponownie ułożyć starą KOSTKĘ BRUKOWĄ.
Estetyka to argument, który jest ważny i często początkuje proces wymiany starej KOSTKI BRUKOWEJ na nową. Jeśli KOSTKA BRUKOWA ma już swoje lata, a budynek przeszedł remont, to wiadomo, że stylistycznie i czasami także kolorystycznie, będzie się z nim “gryźć”. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana KOSTKI BRUKOWEJ na nową, pasującą do domu oraz otoczenia.
SPARTA
MARCELO
TAURUS
CAMINO
Nowa KOSTKA BRUKOWA na starej podsypce
To, że z KOSTKĄ BRUKOWĄ coś się dzieje, nie zawsze oznacza potrzebę całkowitej jej wymiany. Jeśli podłoże jest w dobrym stanie, to można je pozostawić i na nim ułożyć nową KOSTKĘ BRUKOWĄ. Pamiętajmy, że prawidłowo wykonane podłoże to więcej niż połowa sukcesu w tej branży. Niezwykle istotnym czynnikiem jest przepuszczalność podbudowy. W celu odprowadzenia nadmiaru wody z podłoża stosuje się spadki przy układaniu kolejnych jego warstw oraz nawierzchni. Woda, która nagromadziłaby się pod KOSTKĄ BRUKOWĄ, mogłaby uszkodzić podłoże. Wówczas całkowita wymiana KOSTKI BRUKOWEJ i naprawa podsypki byłaby koniecznością. W celu jeszcze większej przepuszczalności można zastosować wodoprzepuszczalną kostkę WATERFLOWTM.
PODBUDOWA Z KRUSZYWA
PODBUDOWA Z KRUSZYWA
PODBUDOWA Z KRUSZYWA
PODBUDOWA Z KRUSZYWA
Jeśli podłoże było wykonane prawidłowo, nie ma potrzeby jego wymiany. Gdy podsypka była odpowiednio dostosowana do warunków eksploatacji KOSTKI BRUKOWEJ, to wymiana bruku na nowy jest sprawą czysto estetyczną. Warto jednak uzupełnić ostatnią warstwę podłoża piaskiem, utwardzić i zagęścić. Taki zabieg spowoduje, że KOSTKA BRUKOWA będzie mocniej osadzona na już ubitym podłożu, a przez to trwalsza i mocniejsza.
PODBUDOWA Z PIACHU
PODBUDOWA Z PIACHU
PODBUDOWA Z PIACHU
PODBUDOWA Z PIACHU
Przygotowanie do wymiany KOSTKI BRUKOWEJ
Jeśli decyzja o wymianie starej KOSTKI BRUKOWEJ na nową zapadła, należy się do tego przedsięwzięcia dobrze przygotować. Po pierwsze trzeba poddać analizie przyczynę wymiany KOSTKI BRUKOWEJ (nie dotyczy wymiany spowodowanej estetyką). Tutaj kluczową rolę odegrają profesjonalni brukarze, którzy nie tylko zbadają, co spowodowało uszkodzenie KOSTKI BRUKOWEJ, ale także podpowiedzą rozwiązania, jak uniknąć ponownego uszkodzenia bruku w przyszłości. Następnym etapem będzie opracowanie harmonogramu prac i wybór materiału, w którym pomogą nasi profesjonalni sprzedawcy w PUNKTACH HANDLOWYCH. W tym miejscu także fachowcy odgrywają istotną rolę. Nie tylko przedstawią plan robót, ale także oszacują czas, w jakim będą się one odbywać. Pozwoli to na rozłożenie w czasie zakupu niezbędnych surowców oraz ich dostarczenie na miejsce. Na koniec wyposażenie. Wykonawca robót związanych z wymianą KOSTKI BRUKOWEJ na nową z pewnością będzie miał najważniejsze narzędzia i maszyny. Profesjonalni brukarze posiłkują się w codziennej pracy koparkami, gumowymi młotkami, dłutami, hakami, poziomicami, taczkami, miotłami oraz niwelatorami i specjalistycznymi zagęszczarkami do podłoża.
PLAC BUDOWY
ZAGĘSZCZANIE PODŁOŻA
UKŁADANIE PŁYT
ZAGĘSZCZANIE KOSTKI
Etapy wymiany KOSTKI BRUKOWEJ na nową
Proces wymiany starej KOSTKI BRUKOWEJ na nową wiąże się z szeregiem prac do wykonania. Początkiem jest demontaż starego bruku. Po odsłonięciu podłoża, wykonawca oceni jego stan i zaproponuje jego wymianę lub dodatkowe utwardzenie. W przypadku wymiany całości podłoża, należy je usunąć i przygotować grunt do położenia nowego. Po sprawdzeniu podsypki i spadków można będzie przystępować do układania nowej KOSTKI BRUKOWEJ wraz z obsadzeniem KRAWĘŻNIKÓW, PALISAD, OBRZEŻY i innych zaprojektowanych elementów małej architektury. Pamiętać należy o fugach, gdyż ich prawidłowe wykonanie jest warunkiem trwałości nawierzchni.
WYMIANA STAREGO BRUKU NA NOWY
WYMIANA STAREGO BRUKU NA NOWY
WYMIANA STAREGO BRUKU NA NOWY
Wymiana KOSTKI BRUKOWEJ nie musi być uciążliwa, o ile wykonuje ją sprawdzona, zaufana ekipa brukarska. Fachowcy nie tylko dobrze wykonają swoją pracę, ale także podpowiedzą, jakie rozwiązania zastosować, w jaki sposób dbać o KOSTKĘ BRUKOWĄ i na co uważać podczas jej eksploatacji. Wszystko po to, aby wydłużyć trwałość KOSTKI BRUKOWEJ i naprawić uszkodzenia, zamiast wymieniać KOSTKĘ BRUKOWĄ.
Zdecydowany? >> Zapraszamy do zapoznania się z naszą OFERTĄ, obejrzenia online naszych KATALOGÓW i odwiedzenia naszych PUNKTÓW HANDLOWYCH.