wróć...Schody z kostki brukowej w Twoim ogrodzie

Schody zbudowane z KOSTKI WODOPRZEPUSZCZALNEJ WATERFLOWTM - Willa Redłowo Gdynia

 

KOSTKA BRUKOWA z powodzeniem może posłużyć jako materiał do budowy schodów zewnętrznych. KOSTKA BRUKOWA do ogrodu jest niezastąpionym materiałem do układania stopni schodowych na pochyłym i stromym terenie. KOSTKĘ BRUKOWĄ marki GLADIO wykorzystasz do budowy schodów prowadzących z tarasu do ogrodu, oraz schodów do drzwi wejściowych.

KAMBEL
SPARTA
SPARTA

Rodzaje kostki brukowej wykorzystywanej do stworzenia schodów ogrodowych 

Ilość fasonów i kolorów KOSTKI BRUKOWEJ w ofercie marki GLADIO pozwala na zaprojektowanie estetycznie spójnych schodów zarówno w ogrodzie jak i przy domu. Przy czym należy pamiętać, by „przywyborze KOSTKI BRUKOWEJ na schody kierować się estetyką, praktycznością i wygodą użytkowania schodów. Wiele rodzajów, gatunków, formatów i kolorów KOSTKI BRUKOWEJ pozwala na dobranie ich do każdego domu oraz indywidualne zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagającego klienta” - podpowiada właściciel firmy brukarskiej SIT-BRUK. Schody możesz również zbudować z wodoprzepuszczalnej kostki  WATERFLOWTM.

SPARTA
KAMBEL
WATERFOW

Wielkogabarytowe PŁYTY sprawdzą się na schody w modernistycznych aranżacjach, z kolei klasyczne KOSTKI BRUKOWE typu ATENA są idealne do układania wszelkiego rodzaju zakręconych stopni.

TAURUS
TAURUS
MARCELO

Kupując KOSTKI BRUKOWE i PŁYTY betonowe na schody wybierz kolor, na którym najmniej będzie widać brud pozostawiany przez obuwie. Do wyboru masz 3 opcje zabarwienia KOSTKI BRUKOWEJ, w tym: kolor JEDNOLITY - jednobarwny, MELANŻ- KOSTKĘ BRUKOWĄ wielobarwną oraz KOSTKĘ BRUKOWĄ z KRUSZYWEM NATURALNYM

 

KAMBEL
CEGIEŁKA
LIBRA
SPARTA
KAMBEL
KAMBEL
SPARTA
SPARTA
ATENA

Szybką formą ułożenia schodów są gotowe STOPNICE schodowe.

STOPNICA
STOPNICA
STOPNICA
STOPNICA
STOPNICA
STOPNICA
STOPNICA
STOPNICA
STOPNICA

Jaką kostkę brukową wybrać? Czym kierować się przy wyborze? 

KOSTKA BRUKOWA marki GLADIO jako produkt trwały idealnie nadaje się na zbudowanie stopni schodowych. KOSTKA BRUKOWA GLADIO produkowana jako standard w technologii WATER+ pozwala uzyskać produkty odporne na pęknięcia. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych środków chemicznych w całej masie betonowej KOSTKI BRUKOWEJ marka GLADIO ograniczyła nasiąkliwość produktów betonowych. KOSTKA BRUKOWA wyprodukowana w technologii WATER+ wyróżnia się wytrzymałością na skrajne warunki atmosferyczne, dlatego jest produktem chętnie wykorzystywanym na schody zewnętrzne.

Materiał, jakim jest KOSTKA BRUKOWA pozwala na szybkie zbudowanie bezpiecznych stopni schodowych niezależnie od umiejscowienia. Schody z KOSTKI BRUKOWEJ ułatwiają bowiem poruszanie się po wyjątkowo stromym ogrodzie, na podestach, tarasach i wejściach do domów. Z kolei sam proces układania schodów z KOSTKI BRUKOWEJ jest o wiele mniej czasochłonny niż wylewanie betonowych schodów. Unikamy wówczas budowy formy, mieszania oraz schnięcia wylanego betonu. 

 

CEGIEŁKA
ATENA
STOPNICA

Projektowanie i wykonanie schodów zewnętrznych z kostki brukowej

Planując wykonanie schodów z KOSTKI BRUKOWEJ, pamiętaj o projekcie, który uwzględni wszelkie nierówności terenu. „Projektowanie schodów z KOSTKI BRUKOWEJ jest bardzo ważnym aspektem w kwestii bezpieczeństwa i praktyczności schodów, ponieważ dobranie wysokości jak i szerokości stopni musi być uwzględnione w normie prawa budowlanego. Wymiary wygodnych stopni do eksploatacji to 15- 17 cm wysokości i szerokość dopasowana do wielkości stopy 29-30cm” – podpowiada właściciel firmy brukarskiej SIT-BRUK.  Przy planowaniu szerokości stopnia, uwzględnij rozmiar bądź wielokrotność wybranej KOSTKI BRUKOWEJ. Unikniesz w ten sposób docinania KOSTKI BRUKOWEJ, a schody będą prezentować się estetyczniej. Wyliczając liczbę stopni, miej na uwadze wysokość różnicy między drzwiami wejściowymi a poziomem ogrodu. Jeżeli chcesz, by woda spływała ze schodów, zaprojektuj spadek ok 1-2%. Stosując się do powyższych wskazówek, możesz być pewien, że Twoja budowa będzie nie tylko estetyczna i przemyślana, ale i bezpieczna oraz stabilna, a poruszanie się po stopniach z KOSTKI BRUKOWEJ praktyczne i komfortowe. 

Zasady pielęgnacji schodów z kostki brukowej

Cieszysz się już schodami ułożonym z KOSTKI BRUKOWEJ? Teraz wystarczy tylko pamiętać o okresowym czyszczeniu KOSTKI BRUKOWEJ. Pielęgnując schody utrzymuj KOSTKĘ BRUKOWĄ w czystości, zamiatając drobne kamyki, które mogą  skutkować wykruszeniem się KOSTKI BRUKOWEJ. Możesz przeprowadzać cykliczną impregnację, która przyczyni się do długotrwałego użytkowania oraz Twojego zadowolenia. „Impregnacja chroni bowiem przed  uszkodzeniami mechanicznymi np. zarysowaniami  warstwy ścieralnej i odbarwieniami kolorystycznymi” – wyjaśnia brukarz Krzysztof Sitkowski.

Piękną nawierzchnią ułożoną z KOSTKI BRUKOWEJ możesz cieszyć się przez lata, jeżeli będziesz „systematycznie ją zamiatać, myć wodą, uzupełniać fugi oraz regularnie usuwać powstałe plamy, używając do tego myjki ciśnieniowej. Nie zdrapuj plam i zabrudzeń z KOSTKI BRUKOWEJ ostrymi przedmiotami, ponieważ tylko zarysujesz zabrudzone elementy” – poucza Adrian Mazerant Kierownik Produkcji w zakładzie produkcyjnym KOSTKI BRUKOWEJ GLADIO.

SPARTA
CAMINO NANO
CAMINO NANO

KOSTKĘ BRUKOWĄ i PŁYTY na SCHODY kupisz w najbliższym>> PUNKCIE HANDLOWYM.

Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) nie wyrażam zgody na kopiowanie i modyfikację artykułu. © [Honorata Krakowiak Spec. ds. Marketingu]

Gdzie kupić?

PUNKTY HANDLOWE - KOSTKA
PUNKTY HANDLOWE - ogrodzenia